Ми – діти НУШ

https://drive.google.com/file/d/1JVx37cPWmqWNBdINyfl9n9yEQydqKZW4/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1my5PRzI3fJwjds1XOMWqHEbd72ncciD2/view?usp=sharing

28 травня в Осівському НВК проходив фестиваль, приурочений Дню захисту дітей, «Ми – діти НУШ». До його проведення готувалися заздалегідь. На свято були запрошені учні початкових класів, учителі і батьки 1 класу. Фестиваль проходив у формі квесту.

Урочисте відкриття розпочалося піснею «Дитинство і юність квітуча пора», яку виконали Мечкало Ангеліна і Кібиш Катерина, дівчатка 1 класу. Решта учнів під супровід пісні танцювали. Директор, Пінчук Б.В., вчитель 1 класу Шевчук Н.М., ведучі і батьки привітали всіх дітей зі святом.

Три команди – «Бджілки», «Усмішка», «Клас» представили себе креативно. Кожна з них мала свою форму, девіз. Далі діти вирушили у подорож тематичними центрами. У нас їх було шість – «Мистецький», «Творчості», «Літературний», «Дослідницький», «Тематичний», «Загадковий». Подорожуючі долали різні перешкоди, щоб потрапити до центрів. Там їх чекали керівники – це учні 5 класу, які повідомляли про завдання кожного з пунктів у маршрутних листах робили відмітки про виконання. Кожну команду супроводжували вчителі помічники.

Долаючи перешкоди на маршрутах першокласники більш згуртувалися, вчилися підтримувати один одного, співпереживати, вболівати, знаходити вихід з непередбачуваних ситуацій. Всі Учасники отримали багато позитивних емоції, змогли проявити свої здібності, талант.

Батьки були нагороджені листом-подякою за успіхи у вихованні дітей. Свято вдалося! Велика вдячність всім, хто допомагав у підготовці і проведенні фестивалю.

Нова українська школа – це ключова реформа

Міністерства освіти і науки.

Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними. Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення нового закону “Про загальну середню освіту”, в якому буде більш детально розкрито зміни, та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти.

Саме цей Стандарт у 2017/2018 навчальному році апробовують у 100 школах по всій Україні (по два перших класи). Уже зараз ці першокласники навчаються по-новому: опановують знання та навички через діяльність, а під час ранкового кола вчаться висловлювати свої думки і почуття та слухати інших. 

З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України.

Новий Стандарт початкової освіти передбачає, що вчителі працюватимуть за іншими підходами, тому МОН спільно з громадською спілкою “Освіторія”, міжнародним фондом “Відродження” та студією онлайн-освіти EdEra вже розпочало навчання вчителів, які вчитимуть перші класи наступного року.